ANASAYFA

TİCARİ ARABULUCULUK

ARABULUCU İRFAN GÜLŞEN

TÜKETİCİ DAVALARINDA ARABULUCULUK

İŞÇİ VE İŞVEREN DAVALARINDA ARABULUCULUK

SİTE YÖNETİM UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK

ARABULUCULUK MEVZUATI

İLETİŞİM

ENGLISH 

 

BODRUM ARABULUCULUK

Arabulucu İrfan Gülşen BODRUM ARABULUCULUK MERKEZİ'nin kurucu ortaklarından olup Arabuluculuk faaliyetlerini BODRUM ARABULUCULUK MERKEZİ'nde sürdürmektedir.

Dava Şartı Zorunlu Arabuluculukta İstediğim Arabulucuyu Seçebilirmiyim?

TARAFLARIN KENDİ ARABULUCULARINI BELİRLEMESİ İÇİN TEK YAPACAKLARI İŞLEM ARABULUCULUK BELİRLEME TUTANAĞINI BİRLİKTE SEÇTİKLERİ ARABULUCU HUZURUNDA İMZALAMAKTAN İBARETTİR.

Tek tarafın başvurusu üzerine dosyanıza UYAP ARABULUCULUK PORTALI tarafından otomatik olarak sisteme kayıtlı arabuluculardan sıradaki arabulucu atanır.

Ancak taraflar BİRLİKTE listede bulunan bir arabulucu üzerinde anlaşırlar ise; KENDİ ARABULUCULARINI SEÇEBİLİRLER.

Bu anlaşma tarafların anlaştıkları arabulucu huzurunda birlikte yada ayrı ayrı bir 'arabulucu belirleme tutanağı' imzalamaları ile yapılır.

Arabulucu taraflar ve kendisi tarafından imzalanan belirleme tutanağını ilgili arabuluculuk bürosuna teslim ederek bu uyuşmazlığı resmi olarak kendi takibine alabilmektedir.

TİCARİ ARABULUCULUK'ta tarafların gerçekten anlaşmaya niyeti var ise; KENDİ ARABULUCULARINI BELİRLEMELERİ SON DERECE ÖNEMLİDİR. Şöyle ki taraflar;

İlgili ticari uyuşmazlık konusunda tecrübe sahibi olduğunu düşündükleri bir Arabulucuyu belirlemelerini mümkün kılacaktır.

Bodrum Arabuluculuk Bürosunda görev yapan ve Bodrum’da ikamet eden bir Arabulucuyu belirleme imkanına sahip olacaktır. Çünkü şu an için Bodrum dışında ikamet eden bir arabulucunun da - Bodrum Komisyonunu seçmesi durumunda - dosyanıza atanması mümkün bulunmaktadır.

Ticari Arabuluculuk iki aya kadar sürebilen bir süreç olacaktır. Tarafların istedikleri zaman, istedikleri sayıda toplantı yapılabilmesi çok önemlidir.  Başka bir şehirden atanabilecek Arabulucunun bu şartları gerçekleştirebilmesinin daha zor olacağı açıktır.  

'Arabulucu Belirleme Tutanağı' ile kendi arabulucunuzu belirlediğiniz takdirde anlaşma olmaması durumunda; TARAFLARIN SEÇMİŞ OLDUĞU ARABULUCU, BODRUM ARABULUCULUK BÜROSU TARAFINDAN ATANACAĞINDAN Arabuluculuk ücreti de Devlet tarafından Arabulucuya ödenecektir. Taraflar anlaşmama durumunda herhangi bir arabuluculuk ücreti ödemeyeceklerdir.

İşinizi şansa bırakmamanızı, kendi arabulucunuzu birlikte seçmenizi öneririz.

********

Bodrum Arabuluculuk TİCARET HUKUKU alanında uzman kadrosu ile Bodrum ve İzmir'de arabuluculuk hizmetleri vermektedir. Arabuluculuk hizmetlerimizin faaliyet alanı şimdilik Bodrum VE İzmir olarak belirlenmiştir.

TİCARET HUKUKU ARABULUCULUĞU faaliyetlerimiz özellikle banka ve finans kurumları ile yaşanan uyuşmazlıklar ile rekabet hukuku konularıdır.

Arabulucu İrfan Gülşen on seneye yakın bir süre dünyanın ikinci büyük uluslararası avukatlık şirketi olan Latham & Watkins avukatlık şirketinin Washington, D.C. ofisinde şirket ön birleşmeleri konusunda çalışmış, şirketin Avrupa ve diğer ülkelerdeki şubeleri ile, şirket şubelerinin bulunmadığı ülkelerde ise şirketin anlaşmalı hukuk büroları ile o ülkelerin rekabet kurumlarından ön izinlerin alınması konularında çalışmıştır.

Türkiye'de 'Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu' kabul edilmeden önce çoğu ticari uyuşmazlıklar tahkim ile çözmekte iken artık tüm dünyada olduğu gibi tahkime alternatif bir uyuşmazlık çözüm sistemi gelmiştir. Bu sistem ise ARABULUCULUK SİSTEMİ'dir.

Şirket uyuşmazlıkları ve şirket birleşme ve devralmalarda tahkim şart koşulmadı ise tahkime alternatif yol olan arabuluculuk öngörülebilir. Üstelik tahkim ile mukayese edildiğinde maliyet açısından şirketler için daha ekonomik bir çözüm olacaktır.

Özellikle bir hususa dikkat çekmek gerekir ki; o da arabuluculuk sürecinde 'GİZLİLİK' ilkesidir. Gizlilik ilkesi dolayısıyla şirketlerin mali durumları, hissedarlık yapıları, alacak ve borçları gibi konular arabulucu ve taraflar arasında tamamen gizli kalmak zorundadır. Arabuluculuk Kanunu gizlilik ilkesine uyulmaması halinde hapis cezası düzenlemiştir.

Ayrıca diğer önemli bir husus ise TAHKİM'de hakem taraflar için bağlayıcı karar verirken, ARABULUCULUK'ta kararı şirketler vereceğinden daha iradelerine uygun bir karar verilmiş olacaktır.

Ayrıca taraflar Arabuluculuk Sürecine avukatları ile katılmış ise Arabuluculuk Anlaşma Belgesi hiç bir onaya tabi olmaksızın mahkeme ilamı yerine geçecektir. Taraflar Arabuluculuk sürecine avukatları ile katılmamış olsalar dahi Sulh Hukuk Mahkemesi'nde alacakları icra edilebilirlik şerhi ile ile Arabuluculuk Anlaşma Belgesini mahkeme ilamı haline getirebileceklerdir. Kısaca özetlemek gerekirse şirketler arası tüm ilişkiler ile şirket hisse devirleri sırasında doğacak tüm uyuşmazlıkların çözümü arabuluculuk ile mümkündür.

Büromuzun Ticari Arabuluculuk dışındaki diğer ARABULUCULUK FAALİYETLERİ:

TÜKETİCİ DAVALARINDA ARABULUCULUK

İŞÇİ VE İŞVEREN DAVALARINDA ARABULUCULUK

SİTE YÖNETİM UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK


bodrumarabuluculuk.com sitesi yalnızca bilgi amaçlı olup, sitede bulunan hiçbir bilgi tavsiye, reklam yada iş geliştirme amacına yönelik değildir. Sitede sunulan hiçbir bilginin içeriği yada ziyaretçilerin bu internet sitesine dayanarak gerçekleştirecekleri hiçbir hareketten ötürü sorumluluk kabul edilmez. Mevzuat sürekli değiştiği için, size sadece bir arabulucu avukat güvenebileceğiniz bilgileri verebilir.

BODRUM ARABULUCULUK
Konacık Mahallesi, Adliye Caddesi No:24/E Bodrum / Muğla - Turkey
Phone / Tel: +90 (252) 363 0409       
Cell / Cep:
+90 541 363 8373

E-mail: irfangulsen@gmail.com
Web:
www.bodrumarabuluculuk.com